Menu

bibliotheke

Rocznica :)

j.szern

Rok temu założyłam tego bloga. Było to moje trzecie podejście i dawałam sobie maksymalnie tydzień. Znana jestem ze słomianego zapału. Tymczasem wytrwałam już rok, napisałam o kilku książkach, poznałam (wirtualnie) grupę ludzi, którzy lubią pisać i rozmawiać o tym, co jest (poza spaniem) moją największą pasją.

Poza nowymi znajomościami, pisanie bloga zaowocowało zupełnie nowym spojrzeniem na książki. Czytam wolniej, uważniej – często z ołówkiem w ręku. Mam przy sobie kolorowe karteczki (powoli odzwyczajam się od zaginania rogów, ale niezupełnie), na których robię notatki. Więcej pamiętam, więcej kojarzę, więcej myślę o przeczytanych książkach. Przez ten rok odkryłam, że najbardziej lubię pisać o książkach z dystansu. Po miesiącu, dwóch, czasami po dłuższym czasie. Jak już mi się uleżą, przefiltrują, jak będę mogła sprawdzić, co mi zostanie z pierwszego zachwytu albo z konsternacji – jaki osad we mnie pozostawią (lub nie).

Dziękuję wszystkim, którzy przez ten rok towarzyszyli mi w tej wirtualnej przygodzie. Wpadali od czasu do czasu, czytali, komentowali – Wasza obecność zawsze była dla mnie ogromną motywacją. I jednocześnie mam nadzieję, że skoro wytrwałam do pierwszej, to wytrwam i do drugiej rocznicy.

Szampana wprawdzie dziś pić nie będę, ale i tak zamierzam uczcić ten dzień (a właściwie pozostały mi wieczór) - czytaniem thrillera (nadal odpoczywam od ambitniejszych lektur) i pisaniem recenzji ”Zatrutego ciasteczka” A. Bradley’a.

 

P. S. Jeżeli macie jakieś uwagi dotyczące wyglądu bloga – to chętnie o nich poczytam :) Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią dodawać do bloga banery, bawić się szablonami – ja nadal jestem w tych kwestiach zielona. Ale jeśli będzie takie zapotrzebowanie – postaram się coś zmienić :)Komentarze (15)

Dodaj komentarz
 • guciamal

  Gratulacje z powodu rocznicy, a co ważniejsze wytrwałości. Kiedy zakładałam swojego pierwszego bloga (3.10.2010 r.) też miałam obawy, czy wytrwam. Ja nadal nie nauczyłam się czytać uważniej, notować, doklejać karteczki :(. To będzie jedno z moich postanowień noworocznych, czytać wolniej, a uważniej, przemyślniej (?). Jeszcze raz gratuluję, trzymam kciuki za dalsze pisanie, czytanie, wytrwanie. Co do wyglądu bloga- mnie się podoba, jest taki ascetyczny i inny niż np. mój (strasznie tam nabałaganione, ale to odbicie mojego stanu duszy). I życzę kolejnych rocznic

 • tommyknocker

  Gratulacje !

 • dabarai

  Kongratulejszyn! Bardzo lubię twoje recenzje, są takie dogłębne!

 • jane_doe_blog

  Gratuluję i te same słowa chciałabym napisać za rok:).
  Wygląd bloga jest jak dla mnie ok, nie za bardzo lubię przeładowane, bo dostaję zeza i nie wiem co jest najważniejsze i na co patrzeć:).
  Jeszcze raz Twemu blogu:) składam gratulacje a właścicielce życzę wytrwałości.

 • Gość: [przynadziei] *.adsl.inetia.pl

  u mnie też roczek i też szukam pomysłu na jakieś zmiany :) rozumiem więc dylematy. Pozdrawiam i życzę koljnego jeszcze owocniejszego roku!

 • kasia.eire

  Gratuluję rocznicy.
  Jeśli idzie o zmiany na bloxie trudne dla mnie były. Na blogspot jest łatwiej.

 • maniaczytania

  Gratulacje! I jak to nie wytrwasz? Wytrwasz :) To Ci mówię ja, która dawała sobie max parę tygodni, a już leci czwarty rok blogowania :)

 • flyingewa

  Ciekawie piszesz. Gratuluję bloga! Pozdrawiam!

 • Gość: [agatkan] *.hsd1.il.comcast.net

  Po pierwsze gratulacje z powodu rocznicy. Podzielam twoje obawy co do wytrwalosci w pisaniu bo sama takowe mialam (co gorsza czestotliwosc moich wpisow pozostawia wiele do zyczenia!).
  Po drugie chce wyrazic swoja opinie na temat twojego bloga. Jest to jeden z lepszych blogow, ktory regularnie czytam. Dzieki twoim refleksjom wynotowuje sobie tytuly mnie interesujace i szukam ich w bibliotece (ostatnio zaintrygowal mnie Slonimski i jego "Alfabet wspomnien"). Podoba mi sie poziom lektur i ich zroznicowanie, co powoduje moja ciekawosc i ciagly powrot na twoja strone.
  Zycze ci, zeby nastepny rok byl rownie ciekawy i zroznicowany.

 • j.szern

  @guciamal - Dziękuję :) Obawiam się, że blog to jedyna przestrzeń, w której jestem w stanie utrzymać jako taki porządek - w moim życiu i pokoju, pomimo wielu prób nadal panuje zupełnie nieartystyczny chaos :) Notatki i karteczki nie zawsze przy czytaniu występują - niekiedy czytam książkę równie błyskawicznie, jak pochłaniam kolejne talerze spaghetti - wówczas trudno o zatrzymanie się nad ciekawym fragmentem, bo akcja pędzi na złamanie karku i mnie interesuje bardziej "co dalej, co dalej". Trzymam kciuki za Twoje postanowienia - ja w tym roku tradycyjnie pewnie już żadnych nie zrobię, bo ich weryfikacja jest dla mnie zwykle dość bolesna :)

 • mdl2

  Przepraszam, że dopiero dzisiaj z opóźnieniem gratuluję rocznicy! Jakoś mi się wydawało, że jesteś tu "od zawsze" :)
  Mam bardzo podobne spostrzeżenia co do czytania i blogowania, tylko, że ja nadal zaginam rogi i podkreślam co celniejsze cytaty.
  A propos wyglądu bloga, jest OK taki, jaki jest, w porównaniu z moim radosnym bałaganem jest elegancki i minimalistyczny. I... dopiero dzisiaj zauważyłam tę popielniczkę na zdjęciu, jestem zupełnie niepoprawnie zachwycona, dotychczas patrzyłam tylko na literki czy może pojawiła się niedawno?

 • grendella

  Ja również z poślizgiem, gratuluję. Lubię to Twoje miejsce w sieci, zaglądam jak tylko napiszesz coś nowego. Wygląd mi odpowiada, częstotliwość pisania też, bo mam poczucie, że nic mi nie umyka. Lubię Twoje długie notki, które oferują sporo przemyśleń! I życzę Ci przyjemności pisania, niech nigdy nie stanie się "obowiązkiem"! Pozdrawiam serdecznie!

 • bibliotekarkaczyta

  Gratuluję wytrwałości:) Ja też odkąd prowadzę swojego bloga czytam uważniej, najczęściej z ołówkiem w ręku lub przylepianymi karteczkami :) Zauważyłam też, że uważniej dobieram swoje lektury.

 • porzadek_alfabetyczny

  Gratulacje, królowo życia, byle tak dalej! Twój blog jest dowodem na to,że filologia się na coś przydaje, ja zawsze myślałam,że niekoniecznie, a tu niespodzianka, teraz widzę, że są rzeczy które ja ogarnę później albo wcale.

 • zaczytania

  Sto lat, sto lat...! :))

Dodaj komentarz

© bibliotheke
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci